W jaki sposób najlepiej jest dojechać do Niemiec?

  • Home
  • Porady
  • W jaki sposób najlepiej jest dojechać do Niemiec?
bus

Niemcy, nasz zachodni sąsiad, to kraj, który bardzo szybko rozwija się gospodarczo, co sprawia, że coraz więcej naszych rodaków kieruje się właśnie za Odrę, aby znaleźć tam dobrze płatną pracę z perspektywami. Odległość nie jest duża, dlatego podróż nie będzie trwać zwykle więcej niż kilkanaście godzin (w zależności od miasta, z którego startujemy, i regionu, w którym znajduje się punkt docelowy podróży). Wiele osób zastanawia się jednak, jaki środek transportu jest najlepszy – jeśli chcemy uwzględnić nie tylko czas przebycia trasy, ale także inne czynniki, takie jak chociażby bezpieczeństwo czy wygoda podróży. Rozważmy zatem, czy podróż do Niemiec najlepiej odbyć pociągiem, samolotem, czy może busem.

Najlepszy środek transportu do Niemiec – bus

Analiza potrzeb podróżujących pomiędzy Polską a Niemcami wskazała, że najważniejsze dla większości osób jest bezpośrednie dotarcie do celu – bez konieczności dojazdu w jakieś miejsce czy przesiadania się. Dlatego właśnie pociągi oraz samoloty musiały w rankingu najlepszych środków transportu ustąpić busom. Minusem podróży pociągiem do Niemiec jest to, że stacje kolejowe obsługujące takie połączenia znajdują się zazwyczaj w dużych miastach – jeśli mieszkasz w miasteczku, musisz dotrzeć na stację kolejową na własną rękę. Podobnie w przypadku lotnisk. Stąd przewaga, jaką uzyskują busy do Niemiec z Inowrocławia. Mieszkańcy tego miasta znajdującego się w województwie kujawsko-pomorskim, mogą od razu od siebie startować do Niemiec, bez konieczności podróży do stolicy województwa, gdzie znajduje się lotnisko.

Bezpieczeństwo i wygoda, jakie gwarantują busy do Niemiec

Busy do Niemiec z Inowrocławia czy z Bydgoszczy mają też tę zaletę, że podróż nimi jest wyjątkowo komfortowa. Dzisiejsi przewoźnicy dbają o wygodę w swoich pojazdach, które zawsze są nowoczesne, posiadają wygodne, rozsuwane fotele oraz sprawną klimatyzację, dzięki której podróż nawet podczas upalnego lata staje się przyjazna. Dlatego bez obaw o wygodę można wybrać właśnie ten środek transportu, ponieważ nawet kilkunastogodzinna trasa będzie przebiegać bez zakłóceń. Wybierając przewoźnika, warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje on określoną liczbę postojów podczas trasy czy tyle, ile życzą sobie pasażerowie. To także jest ważne, jeśli chodzi o komfort podróży. Doświadczeni przewoźnicy zwykle instruują swoich kierowców, aby umożliwiali pasażerom taką liczbę przerw, jakiej potrzebują.

Również wspomniane już bezpieczeństwo to podstawa, jeśli chodzi o busy do Niemiec z Bydgoszczy lub Inowrocławia. Tak długie trasy są obsługiwane jedynie przez doświadczonych kierowców, którzy już od lat podróżują pomiędzy krajami Europy. Ponadto wszystkie pojazdy przechodzą regularne przeglądy techniczne, dzięki czemu pasażerowie mają pewność, że do drogi dopuszczone są tylko busy w pełni sprawne. Nie da się ukryć, że wszystkie wymienione kwestie wskazują, iż najlepszą formą transportu do Niemiec są właśnie busy, które w województwie kujawsko-pomorskim ruszają między innymi z Bydgoszczy oraz Inowrocławia.