Skąd dojedziemy do Niemiec?

jezdnia

Niemcy, zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji wydają się nadal atrakcyjnym kierunkiem zarobkowym. Minimalne wynagrodzenie w przeliczeniu na złotówki nadal jest ponad 2,5 krotnie wyższe niż w Polsce. Oprócz tego kraj naszych zachodnich sąsiadów ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym.  Nic więc dziwnego, że wielu naszych rodaków poszukuje jak najskuteczniejszego sposobu podrózy do tego kraju. Jakie są dostępne sposoby dotarcia do Niemiec z zachodnich województw Polski oraz co warto zobaczyć, tego dowiecie się z niniejszego artykułu. 

Bus jako najszybszy i najbardziej komfortowy sposób dotarcia do Niemiec

Do naszego zachodniego sąsiada możemy dostać się zarówno transportem lotniczym, pociągiem, autokarem oraz busem. Każdy z tych środków transportu ma swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników. Niewątpliwie najszybszą opcją jest wybór samolotu. Lot praktycznie z dowolnego lotniska w Polsce trwa nie więcej niż dwie godziny. W przypadku tego środka transportu jednym z poważniejszych ograniczeń jest wielkość bagażu jaki możemy ze sobą zabrać. Decydując się na zabranie większej walizki musimy się liczyć poniesieniem dodatkowej opłaty za jej przewóz.

W przypadku wybrania pociągu mamy co prawda większą dowolność w zakresie ilości i wielkości bagażu jaki możemy ze sobą zabrać jednak biorąc pod uwagę ilość opóźnień na polskiej kolei musimy liczyć się z tym, że nasza podróż może trwać dłużej niż pierwotnie planowaliśmy. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że pociągi zatrzymują się w największych niemieckich miastach, dlatego jeżeli celem naszej podróży przykładowo jest miasto oddalone w odległości 30 czy 40 km od Berlina, czy Kolonii to czeka nas podróż z przesiadką, co również ma wpływ na jej znaczne wydłużenie i pogorszenie komfortu.

Dobrą i racjonalną alternatywą dla dwóch powyższych sposobów podróżowania jest przejazd busem. Wybierając ten rodzaj transportu zyskujemy przede wszystkim pewność, że dojedziemy bezpośrednio do interesującego nas miejsca. Oprócz połączeń regularnych w naszym kraju na rynku funkcjonuje wiele firm, które świadczą tego rodzaju przewozy na indywidualne zamówienie poszczególnych grup. Wystarczy zebrać odpowiednią ilość osób, wynająć busa z kierowcą i już możemy cieszyć się wyjazdem w na narty czy na górski trekking w Alpy, bez konieczności kilkukrotnego przesiadania się.

Opcja ta jest szczególnie wygodna dla mieszkańców Wielkopolski, gdzie z uwagi na relatywnie niewielką odległość od granicy niemieckiej, a także fakt, że wiele Wielkopolan posiada rodziny bądź pracuje w Niemczech decyduje się na podróż do naszego zachodniego sąsiada właśnie busem. Busy do Niemiec z Wielkopolski odjeżdżają przede wszystkim z Poznania, ale również możliwe jest podstawienie samochodu pod dowolny adres na obszarze całego województwa. Opcja ta jest wygodna w przypadku chęci wyjazdu na wakacje czy do pracy, kiedy jesteśmy zmuszeni zabrać większą ilość bagażu, np. narty czy rowery, z którymi podróż na dworzec czy lotnisko byłaby kłopotliwa. Podróż busem z Poznania do Niemiec zajmie nam w zależności od miejsca docelowego od kilku do kilkunastu godzin. Przykładowo do Berlina dojedziemy w 3 godziny, a do Kolonii czy Dortmundu w 8.

Znad morza busem do Niemiec

Jeżeli na co dzień jesteśmy mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego albo przebywamy tam właśnie na urlopie, dobrym pomysłem w celu urozmaicenia naszego pobytu nad morzem może być zorganizowanie krótkiej wycieczki do Niemiec. Firmy oferujące wynajem busów bez problemów podstawią nam samochód do naszej miejscowości wypoczynkowej i stamtąd będziemy mogli się udać w komfortowych warunkach na wycieczkę do Niemiec. Jeżeli jednak nie zbierzemy dostatecznej liczby osób, to na własną rękę możemy dostać się do stolicy województwa, skąd regularnie odjeżdżają busy do Niemiec ze Szczecina. Opcja ta jest wybierana zarówno przez osoby pracujące w Niemczech jak i coraz częściej z takiej możliwości odwiedzenia naszego zachodniego sąsiada korzystają firmy organizując wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników.

Rozwinięta infrastruktura drogowa zarówno w Wielkopolsce jak i na Pomorzu Zachodnim sprawia, że wybór busa jako środka transportu do Niemiec jest rozsądną alternatywą w porównaniu do transportu kolejowego czy lotniczego. Decydując się na podróż wynajętym busem z kierowcą otrzymujemy możliwość dotarcia do miejsca przeznaczenia bez konieczności przesiadania się, a także podróż możemy rozpocząć bezpośrednio spod naszego domu czy zakładu pracy, jeżeli mówimy o wyjeździe służbowym większej grupy pracowników. Niewątpliwym atutem jest równie fakt, że wybierając podróż busem możemy zabrać o wiele więcej bagaży ze sobą, często nietypowych, takich jak narty czy rowery.