Na co zwracać uwagę, wybierając transport Niemcy Polska?

  • Home
  • Porady
  • Na co zwracać uwagę, wybierając transport Niemcy Polska?
busy niemcy polska

Każdy, kto chce podróżować poza granice naszego kraju, musi dobrze rozważyć wybór odpowiedniego środka transportu. Chcemy przecież dojechać do celu szybko, ale i bezpiecznie. Który zatem sposób dojazdu, na przykład do Niemiec, będzie najlepszy? Czy warto wybrać samolot, pociąg, a może busy Niemcy Polska? Wpływ na to z całą pewnością będzie mieć wiele czynników, przyjrzyjmy się więc każdemu po kolei.

Przesiadki czy brak przesiadek, jeśli wybierzemy busy do Niemiec z Wielkopolski?

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, czy chcemy dotrzeć do miejsca docelowego bezpośrednio, czy godzimy się z koniecznością przesiadek. Przykładowo, wybierając podróż samolotem, musimy najpierw dotrzeć na lotnisko w Poznaniu, nawet jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości lub na wsi w województwie wielkopolskim; a lądujemy na lotnisku w jednym z dużych niemieckich miast – i też na własną rękę musimy podróżować dalej, jeśli naszym miejscem docelowym jest inna miejscowość. Może to być kłopotliwe, jeżeli nie znamy obcego języka. Zdecydowanie też wydłuża to czas podróży. Podobnie rzecz ma się w przypadku wyboru pociągu – i tu ograniczeni jesteśmy tym, że pociąg dojeżdża tylko do tych miast, które znajdują się na jego konkretnej trasie. W przypadku innego miasta lub miasteczka –  musimy się przesiadać.

Taki dyskomfort nie pojawia się jednak, jeśli wybierzemy busy do Niemiec z Wielkopolski. Tutaj przewoźnik odbiera nas ze wskazanego miasta i docieramy z kierowcą prosto do wskazanego przy rezerwacji punktu docelowego. Bez straty czasu i pieniędzy na przesiadki. To właśnie dlatego rozwiązanie tego typu jest doceniane przez wiele osób.

Komfort podróży, jaki gwarantują busy Niemcy Polska

Idąc dalej za tym wątkiem, zastanówmy się, jaki komfort podróży oprócz braku wspomnianych przesiadek gwarantują busy Niemcy Polska. Po pierwsze, busy są raptem ośmioosobowe, zatem podczas podróży towarzyszyć nam będzie siedmiu pasażerów. Wiąże się to ze zdecydowanie większym spokojem niż w przypadku pociągu czy samolotu, gdzie podróżujących jest o wiele więcej – dzieci mogą krzyczeć, płakać, hałasować; więcej osób rozmawia przez telefon, ogląda coś głośno na tablecie czy pokładowym telewizorze itd. Oczywiste jest, że to mniej osób podróżujących gwarantuje większy sposób – i to właśnie zapewniają busy Niemcy Polska.

Komfort to przecież także miękkie i szerokie siedziska. W przypadku pociągu musimy godzić się z przebywaniem w ciasnym przedziale z innymi osobami, nie mamy nawet miejsca, by rozprostować nogi. Tymczasem busy Niemcy Polska pozwalają wygodnie się rozsiąść, do dyspozycji pasażerów często są nawet koce i poduszki, więc całą podróż można wygodnie przespać.

Wpływ na komfort podróży ma również możliwość postoju. Jadąc pociągiem, właściwie podczas zatrzymywania się na pośrednich stacjach, nie możemy i tak wysiąść z pojazdu, gdyż postój trwa raptem parę minut. Samolot leci prosto do celu i także podczas podróży nie rozprostujemy kości. Z kolei busy do Niemiec z Wielkopolski gwarantują taką ilość przerw w trasie, jaka jest potrzebna pasażerom. Ich liczba nie jest z góry ustalona, wszystko zależy od potrzeb podróżujących. Dzięki temu każdy może skorzystać z toalety czy po prostu rozruszać mięśnie zasiedziałe podczas trasy.

Skąd jadą busy do Niemiec? Poznań i inne miejscowości

Jeśli chodzi o busy do Niemiec Poznań jako stolica województwa wielkopolskiego posiada regularne kursy odbywające się dwa razy w tygodniu. Nie da się jednak ukryć, że chętnych na podróż jest bardzo dużo, dlatego konieczne jest dokonanie rezerwacji, najlepiej dwa tygodnie przed. Inaczej niż w przypadku podróży samolotem czy pociągiem, tutaj można liczyć na atrakcyjne promocje, na przykład upust 10% w przypadku zakupu więcej niż 3 biletów, jak też podobny upust w sytuacji, gdy zabieramy dzieci – to ich bilety są wówczas tańsze. Z całą pewnością wybierając się do Niemiec z Poznania czy innej miejscowości w Wielkopolsce, warto rozważyć właśnie podróż busem, gdyż prawdopodobnie posiada ona najwięcej zalet.