Ile się jedzie busem z Niemiec do Polski?

busy z Niemiec do Polski

Wyjazd do pracy za granicę nadal dla wielu osób jest kuszącą alternatywą. Zwłaszcza wyjazd do Niemiec jest często wybierany przez osoby bardzo młode, jak i w średnim wieku. Zarobki w wielu zawodach w Niemczech są o wiele wyższe niż w Polsce. Jednym problemem jest kwestia dojazdu i osiedlenia się w nowym miejscu. Czym najlepiej dojechać z Polski do Niemiec? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wygodnym środkiem transportu są po prostu busy Niemcy Polska. Dlaczego warto wybrać ten środek lokomocji?

Ile się jedzie busem z Polski do Niemiec?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ zależy to od tego skąd chcemy wyjechać i gdzie chcemy wysiąść. Im bliżej granicy z Niemcami mieszkamy, tym szybciej dojedziemy na miejsce. Przejazd przez Polskę może być nawet dłuższy niż czas przejazdu przez Niemcy, ponieważ polskie drogi pozwalają na osiąganie o wiele mniejszych prędkości. A przez to porównywalny odcinek po prostu jedzie się dłużej. Jednak busy z Polski do Niemiec to dość szybki środek transportu. Przejazd może zająć kilka do kilkunastu godzin. Warto jednak pamiętać, że większość odjazdów zaplanowana jest na godziny wieczorne, dzięki czemu w podróży spędzamy noc, a rano możemy już cieszyć się przyjazdem na miejsce. 

Przykładowo z Wrocławia do Berlina dojedziemy w mniej niż 5 godzin. A co z dalszymi trasami? Przewóz z Lublina do Monachium zajmie około 15 godzin. Z Trójmiasta do Fryburga sama trasa również może zająć 15 godzin. Wszystko zależy od utrudnień na trasie oraz postojów na trasie. Busy Niemcy Polska, podając czas przejazdu, uwzględniają w nim już wszystkie postoje i przerwy na toaletę. Dlatego warto pamiętać, że podany czas przejazdu przez przewodnika może nieznacznie ulec zmianie i będzie na bieżąco korygowany.

Ile się jedzie z Niemiec do Polski?

Codziennie odjeżdżają również busy z Niemiec do Polski. Ile jedzie taki bus? Tutaj również wszystko zależy od obranej trasy i punktów wyjazdu, oraz przyjazdu. Nawet z najodleglejszych punktów w Niemczech i w Polsce przejazd nie powinien trwać dłużej niż kilkanaście godzin. Ponadto wiele firm przewozowych umożliwia odebranie nas z konkretnego adresu w Niemczech, a więc nie musimy samodzielnie dojeżdżać na dworzec czy do większego miasta w pobliżu. Czas odebrania pasażera z konkretnego adresu jest już wliczony w całkowity czas przejazdu. Dlatego, jeśli kierowca nas informuje, że wyjeżdżamy o godzinie 20, a w Polsce będziemy o 6 rano, zwykle tak właśnie jest.

Co może wpłynąć na czas przejazdu? Spóźnienie pasażerów, których kierowca ma odebrać z adresu lub też opóźnienie innego środka transportu, z którego pasażerowie będą przesiadać się na busa. Czy podczas jazdy bus może nadrobić różnicę w opóźnieniu? Jest to możliwe. Jednak ogólnie mówiąc, to ile się jedzie z Niemiec do Polski zależy od wielu czynników. Czasami trzeba będzie objechać inną drogą korek na autostradzie. A innym razem potrzebna będzie większa liczba krótkich postojów na trasie niż wstępnie planowana. Można jednak powiedzieć, że z każdego punktu w Niemczech do Polski dojedziemy w mniej niż 24 godziny.