Dlaczego warto wybrać transport door to door?

XXI wiek otwiera wiele możliwości transportu, które jeszcze kilka lat temu były niedostępne. Otwarte granice Unii Europejskiej i dostęp do zagranicznych miejsc pracy skłanają ludzi do wyjazdów w celach zarobkowych. Jednym z najchętniej wybieranych krajów do podjęcia pracy są Niemcy. Wysokie zarobki, bliskość tego państwa i atrakcyjne oferty dla pracowników – to tylko niektóre zalety wyjazdu do Niemiec. W tym artykule skupimy się na tym jak dotrzeć do Niemieci czym jest transport door to door.

Podróż do Niemiec bez przesiadek, czyli transport door to door

Szukając transportu do niemieckich miast, takich jak Frankfurt nad Menem, Monachium czy Norymberga, często sprawdzamy oferty linii lotniczych. Zazwyczaj są one dość drogie i wymagają wcześniejszego dotarcia na lotnisko oraz odprawy, która wymaga czasu.

Door to door to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko, tanio i bezpiecznie udać się do jednego z niemieckich landów. Przewoźnik podjeżdża w miejsce wyznaczone przez klienta, a następnie bez żadnych przesiadek zabiera go w miejsce docelowe. Przewóz osób door to door przypomina podróżowanie taksówką, jednak funkcjonuje na dłuższych trasach. Dbając o komfort klienta i w celu zminimalizowania czasu podróży, kierowca najczęściej zabiera do pięciu pasażerów.

Wybierając ten sposób podróży, nie musimy samodzielnie planować trasy i sprawdzać połączeń lotniczych czy autobusowych. Jedyne co należy zrobić, to zamówić przewóz door to door, a następnie zasiąść wygodnie w fotelu i cieszyć się podróżą w najwyższym komforcie, ciszy i spokoju. Jeśli pasażer planuje wrócić do ojczystego kraju, może ponownie wybrać bus z Niemiec do Polski, który wyrusza nie tylko z największych aglomeracji – również z małych miasteczek.

Skąd wyjeżdżają busy do Niemiec?

Ze względu na to, że coraz więcej Polaków wyjeżdża do Niemiec zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, busy wyruszają do tego kraju z wielu popularnych polskich miast. Mieszkańcy województwa kujawsko pomorskiego, mogą zdecydować się na bus do Niemiec z Bydgoszczy. Kierowca o danej godzinie pojawia się pod wskazanym adresem i wraz z bagażem zabiera pasażera w podróż do Niemiec. Ten typ przejazdu to świetne rozwiązanie dla osób, które nie znają języka obcego lub podróżują samotnie i obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Z usługi door to door mogą skorzystać również osoby starsze, które mają zamiar odwiedzić w Niemczech swoją najbliższą rodzinę. Często stan ich zdrowia nie pozwala na to, aby mogli podróżować komunikacją publiczną. Ciężkie bagaże i ograniczona sprawność ruchowa stanowią dla nich poważny problem. Dzięki busom door to door mogą przebyć taką trasę w komfortowych warunkach.

Od drzwi do drzwi – wygoda w podróżowaniu busem

Klimatyzowane pojazdy, poduszki pod głowę, fotele z podłokietnikami, a także łączność internetowa – to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferowane są podczas wspólnej podróży busem z Polski do Niemiec. Przewoźnicy doskonale wiedzą o tym, że pasażerom zależy na czasie, wygodzie i bezpieczeństwie. Robią więc wszystko, aby jak najszybciej i bezproblemowo dotrzeć do celu.

Możliwość postoju na żądanie sprawia, że nawet kilkunastogodzinna podróż mija naprawdę szybko. Można się przespać, porozmawiać z osobą siedzącą na drugim siedzeniu, w ciszy posłuchać muzyki lub obejrzeć film.

Obok najwyższego komfortu, przewoźnicy dbają również o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Do podróży wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone pojazdy o idealnym stanie technicznym. Kierowcy, którzy zasiadają za kierownicą busa, dokładnie znają trasę przejazdu i posiadają wieloletnie doświadczenie za kółkiem, a przy tym wspomagają się nowoczesną technologią GPS.

Firmy stawiają także na rzetelność i sprawną komunikację. W momencie przyjęcia rezerwacji każdy pasażer otrzymuje wiadomość tekstową potwierdzającą, że jego zgłoszenie zostało przyjęte. Dzień przed wyjazdem firma transportowa kontaktuje się z osobą, aby jeszcze raz potwierdzić jej udział w przejeździe. W dniu wyjazdu kierowca jeszcze raz dzwoni do klienta około godziny wcześniej przed planowanym przyjazdem, aby ten miał czas na przygotowanie się do podróży.

Skąd wyjeżdżają busy do Niemiec z kujawsko-pomorskiego?

Pewnie niektórzy zastanawiają się nad tym, skąd dokładnie wyruszają busy do Niemiec? Kujawsko-pomorskie to dość rozległe województwo zamieszkiwane przez 2 miliony osób. Przewoźnicy znaleźli i na to sposób. Ich pasażerowie mogą wsiąść w dużych miastach takich jak: Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław czy Grudziądz. Kierowcy ruszają także z mniejszych miasteczek. Kcynia, Mogilno, Mrocza oraz Chełmża – to tylko jedne z wielu przystanków na mapie tego województwa.

Bus jest jednym z najtańszych środków transportu. W cenie przejazdu można zabrać ze sobą dużą walizkę oraz bagaż podręczny. Co więcej, przewoźnicy zaskakują swoich klientów promocjami. Dla osób, które systematycznie podróżują na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska oferują tańsze przejazdy. Również dzieci mają ulgi na bilety a grupy zorganizowane mogą liczyć na korzystne rabaty. Właśnie dlatego warto skorzystać z przejazdów door to door i cieszyć się podróżą w najlepsze – bez zmartwień i nerwów.