5 powodów, dla których warto wybrać busy jako środek transportu z Niemiec do Polski

  • Home
  • Porady
  • 5 powodów, dla których warto wybrać busy jako środek transportu z Niemiec do Polski
bus

Niemcy są częstym kierunkiem podróży Polaków – nic dziwnego, gdyż kraj ten znajduje się zaraz za naszą zachodnią granicą. Nasi rodacy udają się tam jednak nie tak często w celach turystycznych, co ekonomicznych, gdyż u naszego zachodniego sąsiada zarobki są o wiele lepsze w porównaniu z polskimi realiami. Jednak zdobycie stałej pracy poza granicami kraju wiąże się z koniecznością rozłąki z rodziną – a więc z regularnymi odwiedzinami bliskich pozostałych w Polsce. Jaki zatem środek transportu do tak częstych podróży będzie najlepszy? Wiele osób, które już od lat jeżdżą pomiędzy Polską a Niemcami, wskazało busy jako tę najlepsza formę transportu – oto dlaczego.

1.Busy Polska Niemcy są niedrogie

Pierwszą ważną kwestią jest to, że aktualnie ceny biletów za np. busy do Niemiec z Zielonej Góry nie kształtują się negatywnie, a wręcz przeciwnie – są wyjątkowo przystępne. Zdecydowanie wygrywają z większością cen za bilety na pociąg czy samolot. Oczywiście znaczenie ma m.in. odległość między miejscem, z którego wyruszamy, a punktem docelowym (droższy będzie bilet na bus, który wyrusza z wschodu Polski na zachód Niemiec, niż bilet dla pasażera wyjeżdżającego z zachodu Polski na wschód Niemiec). Ponadto niektórzy przewoźnicy w cenie biletu uwzględniają już standardowy bagaż, a inni nie i za bagaż trzeba dodatkowo płacić (w efekcie koszt podróży i tak wychodzi wyższy).

2.Busy mają wysoki poziom komfortu

W odróżnieniu od pociągów, w których przedział dzielimy zwykle z piątką czy siódemką innych osób (w zależności od tego, czy przedział jest 6- czy 8-osobowy), w busach zawsze mamy o wiele wyższy poziom wygody. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi rzędami siedzeń jest spora (czego nie ma np. w samolotach), a fotele są rozkładane do pozycji półleżącej, dzięki czemu wybierając busy Polska Niemcy możemy liczyć na prawdziwy komfort podczas całej trasy. Standardem w nowoczesnych busach jest też wi-fi oraz klimatyzacja.

3.Busy ograniczają konieczność przesiadek

Kolejną zaletą busów jest to, że przewoźnicy oferują zazwyczaj bezpośrednie połączenia między Polską a Niemcami, co eliminuje konieczność przesiadek i zmiany środków transportu. Wybierając busy do Niemiec z Zielonej Góry, nie musisz szukać dworców PKS czy PKP, pośrednich stacji, lotnisk, przystanków komunikacji miejskiej itd. Ruszasz z określonego miejsca w swoim mieście i docierasz prosto do punktu docelowego, określonego w momencie rezerwacji miejsca w busie.

4.Busy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa

Kierowcy pracujący u dobrych, sprawdzonych przewoźników, są wykwalifikowani i zazwyczaj posiadają wieloletnie doświadczenie w przewozie osób na długich, europejskich trasach, co pozwala na zapewnienie bezpiecznej podróży. Ponadto wszystkie busy przed wyruszeniem w trasę przechodzą niezbędne przeglądy techniczne potwierdzające ich pełną sprawność.

5.Busy gwarantują elastyczność

Przewozy busami odbywają się w zasadzie codziennie, z przeróżnych miast Polski. Dlatego nie ma żadnego problemu, aby zarezerwować miejsce na interesujący nas termin. Godziny odjazdów mogą być różne – niektórzy przewoźnicy preferują podróże nocą, inni wyruszają rano, aby jeszcze tego samego dnia dotrzeć do miejsca docelowego.

Jak widać, wymieniliśmy pięć pierwszych, podstawowych powodów, dla których warto wybrać busy jako środek transportu z Niemiec do Polski. Z pewnością jest ich jednak zdecydowanie więcej, o czym świadczy zainteresowanie podróżą busem wśród Polaków.